A nagyon népszerű pitypang szirup, vagyis pitypang méz receptje után következzen a pitypang szörp receptje.

Levendula szörp készítése

Gyermekláncfűből készült gyógynövény szörp





A pitypang szörp készítése

1. Szedjünk 2-3 marék teljesen kinyílt pitypang virágfejet. A délelőtt szedettben több volt a virágpor, így a hatóanyag is.

2. Ez után csinálhatjuk gyorsan – a teljes virágok felhasználjuk – vagy lassabban, ekkor csak a sárga szirmokat használjuk fel. Én a lustább verziót választottam, főleg időhiány miatt.

Forraljuk fel a virágokat annyi vízben ami jól ellepi, majd zárjuk le a tüzet, és lefedve hagyjuk egy éjszakán át állni. Ez fontos, mert ekkor fognak a hatóanyagok kioldódni belőle.

3. Másnap szűrjük le a virágokról a lét – én ezt egy tejhabosítóval gyorsan megoldottam, majd a léhez keverjünk cukrot, vagy stevia édesítőt, és egy citrom kifacsart levét, vagy citromlét.

4. Ha be akarjuk süríteni, gyöngyözve forraljuk amíg elfő a víz egy része, de az is elég, ha addig forraljuk, hogy a cukor elolvadjon.





5. Üvegekbe töltjük, és már fogyasztható is

Levendulás pitypang szörp

Én nem nagyon bíztam benne, hogy különösebb íze lesz a pitypang szörpnek, úgyhogy a biztonság kedvéért raktam bele szárított levendula virágot is (elég két szál). Ez az üvegbe töltés előtt le kell szűrni!

Az íze nagyon érdekes lett, pont olyan mint egy gyógynövényes tea. Nyáron kitűnő frissítő, de használhatjuk orvosságként is, kihasználva a pitypang gyógyhatását (vizelethatjó, vértisztító, tisztító és méregtelenítő hatása van stb…). Egy hétnél ne igyuk huzamosabb ideig!